İbadetin Beyni Dua - Muhammed Emin Yıldırım
9 out of 10 based on 1000 ratings. 600 user reviews.

İbadetin Beyni Dua

By Muhammed Emin Yıldırım

  • Release Date: 2013-12-04
  • Genre: Islam

Description

PEYGAMBERİMİZ’İN (A.S.)TAİFTEKİ DUASI :"Allah'ım; güçsüzlüğümü ve çaresizliğimi, insanların nazarında düştüğüm hor ve hakir durumumu ancak sana arz ve şikayet ediyorum.

Ey Merhametlilerin en merhametlisi! Sen zor ve sıkıntılı durumlarda olanların, zulüm altında zayıf düşürülmüş olanların Rabbİ'sin. Benim de Rabbim ancak sensin. Beni kimlerin eline bırakıyorsun? Sen benî; zalim bir düşman eline düşürmeyecek, onları bana hüküm geçirtecek bir konuma getirmeyeceksin.

Ey Rabbirn! Benim üzerime çöken bu musibet ve eziyetler, eğer senin bana karşı bir kızgınlığından ve öfkenden dolayı değil ise; çektiğim bunca sıkıntıya hiç aldırış etmem ve hepsine tahammül ederim. Yine de senden bana gelecek bir sığınmaya çok ihtiyacım var. Hem bu dünyada, hem de ahirette, senin o karanlıkları aydınlığa çevirecek nuruna sığınıyorum.

Ey Rabbim! Sen, hoşnut oluncaya kadar senden af diler, tevbe ve istiğfarda bulunurum. Biliyorum ki; güç ve kuvvet ancak sendedir.{İbn Hişam, Sire, 280 )


Stories For An Enchanted Afternoon , Lyonel Feininger , Sharing A Shell , Living With Juvenile Rheumatoid Arthritis , Shabby Chic Sumptuous Settings And Other Lovely Things , The Creation Die Schopfung Satb With Stb Soli Orch German English Language Edition Kalmus Edition German Edition , Praxis Aromatherapie Grundlagen Steckbriefe Indikationen , Cinema Studies The Key Concepts Routledge Key Guides , Be A Player A Breakthrough Approach To Playing Better On The Golf Course , Guide Vert Cote D Azur Monaco Michelin , Digital Implantology , Brohmer Fauna Von Deutschland Ein Bestimmungsbuch Unserer Heimischen Tierwelt , Cote Divoire 11 Avril 2011 La Coup Detat De Trop De La France Et Afrique , Mundgeruch Wie Sie Sich Vom Mundgeruch Befreien , Why Stomach Acid Is Good For You Natural Relief From Heartburn Indigestion Reflux And Gerd , Reinventing Organizations A Guide To Creating Organizations Inspired By The Next Stage Of Human Consciousness , War On Drugs Box Set , Stem Cells An Insiders Guide ,